Pod vlivem: uvnitř mysli Joe Foster

, ať už rozumíte jeho jménu nebo ne, Joe Foster tak či onak ovlivnil každý sneakerhead. Absolutní OG v oboru, on stejně jako jeho sourozenec Jeff začal Reebok v roce 1958 konceptem vytvoření nejlepší běžecké boty, jaké kdy byly vyrobeny. Výsledek? Podnikání, které je nyní známé po celém světě s příběhem, který bude vyprávěn mnoha generacemi.

V rámci našeho nejnovějšího segmentu „Under the Eflix“ jsme se posadili s Joe Fosterem, abychom přesně hovořili o tom, jak malý britský podnik zcela dominoval světu, skromné ​​začátky značky a také jeho nejnovější kniha Shoemaker, která spustí 1. října !

Obrázek přes Joe Foster
Jak jste začali v oboru obuvi?

Bylo to v „krvi“. Narodil jsem se k narozeninám svého dědečka 18. května 1935, asi 18 měsíců po zemřelém. Připsaný vymýšlením špičaté běžecké boty v roce 1895, můj dědeček také vyrobil tyto běžecké boty pro všechny tři sportovce dvacátých let ve filmových vozech ohně.

Kdo přišel s startem Reeboka?

Můj dědeček založil J.W. Foster i synové v roce 1900, protože žádosti o jeho špičaté běžící čerpadly změnily svou malou společnost Cobblers Company na světově proslulé výrobce sportovních obuvi. Můj táta James (Jim) a strýc John (Bill) převzal firmu, přičemž můj sourozenec Jeff se připojil k domácí firmě v roce 1948 i já v roce 1952.

V roce 1953 však byl jak Jeff, tak i já, a já jsem byl zavázán, aby vykonával národní službu, a vrátil se k Fosters o dva roky později, aby objevil společnost, která byla ve stagnaci, když jsme zjistili, že Jim i Billovo spojení sestoupilo do boje. Nic Jeff, stejně jako jsem se pokusil o tuto trhlinu, by nemohlo vyvolat požadavek opustit Fosters a také založit vlastní společnost.

Možná jsme se naučili od našeho otce i strýce, ale Jeff, stejně jako jsem spolu pracoval po mnoho let až do Jeffovy rané smrti v roce 1980 bez jakéhokoli typu vážného neshody.

Obrázek přes Reebok
Co znamená slovo „Reebok“?

Reebok je malá jihoafrická gazela – jméno, které jsem objevil ve slovníku, který jsem v roce 1943 vyhrál v závodě 80 yardů Sprint. se snažil zaregistrovat jméno Merkur.

Po spuštění tohoto jména jsme rychle zjistili, že již byla zaregistrována jako ochranná známka společnosti Lotus & Delta, britské společnosti pro obuv. Bylo nám nabídnuto jméno za 1 000 GBP, což bylo v roce 1960 za kapsou našeho malého dvoučlenného podnikání

Při pohledu zpět na Reebokovu bohatou historii, existuje jediný okamžik, ze kterého jste nejvíce šťastní?

Po dobu 10 let jsem se snažil proniknout na americký trh sportovních obuvi účastí na národním sportovním zboží Ameriky. Potřeboval jsem distributora, stejně jako po šesti neúspěšných pokusech jsem potkal Paula Firemana na show NSGA v roce 1979.

Od mé první návštěvy Ameriky v roce 1968 byl růst běhu v USA masivní, poháněn časopisem Runners World a také růst Nike. Každý rok by Runner’s World zveřejnil své výsledky skóre nejnovějších nabídek od výrobců sportovních obuvi. Všichni byli buď založeni na Americe, nebo byli obrovští k distribuci. Nebyli jsme však, ale navrhl jsem Aztéckou, silniční tréninkovou botu jako součást „The Gold Range“ pro hry Commonwealth Games z roku 1978 v Kanadě s ohledem na světové ratingy z roku 1979.

Paul Fireman, který se svým sourozencem a švagrem byl generálním ředitelem malé distribuční společnosti v Bostonu a také se zajímal, ale před spácháním potřeboval Reebok, aby získal 5hvězdičkové skóre od běžce Svět. To by mu poskytlo okamžitý přístup k trhu.

Po určité době Aztéc dosáhl 5hvězdičkového hodnocení, spolu s našimi dalšími dvěma botami, Midas, silniční závodní botou a Inků, naší traťové hroty. Se třemi 5hvězdičkovými botami jsme dosáhli tohoto průlomu na americký trh. Přestože bylo mnoho předchozích i publikačních úspěchů, z nichž bylo možné být šťastní, byl to můj nejúžasnější okamžik.

Obrázek přes Reebok
Jako jedna z jediných hlavních značek britských obuvi jste někdy měli nějaké pochybnosti o tom, zda byste se mohli proniknout do jiných zemí?

Americký trh je na celém světě největším i nejvlivnějším trhem. Před americkým úspěchem měl Reebok malé distribuce v Kanadě i v dalších zemích Commonwealthu, Plus Belgie i Francie. USA však byly nezbytné pro naši celosvětovou expanzi

Reebok vždy umístil ženy do popředí, co to znamená být prvním na trhu na oslavu ženských vzorů?

To byl úžasný úspěch, pro který by měl být připsán Angel Martinez. Angel byl technickým zástupcem pro Reebok v Kalifornii a také se stal novými aerobními třídami, kterou jeho manželka Frankie navštěvovala se svými přítelkyněmi.

Rozhodl se připojit se k ní a podívat se na wKlobouk pokračoval a zažil pocit cvičení i hudby. V té době to dívky milovaly a anděl by mohl vidět, že to prakticky přitahuje ženy. Rovněž poznamenal, že třída měla na sobě směs obuvi a dokonce i někteří se zúčastnili bosých nohou. Angel si představoval koženou botu s bílou rukavicí s polstrovanou gumovou podrážkou, která porodila freestyle siluetu.

Obrázek přes Joe Foster
Pokud jste si museli vybrat, jaké jsou vaše tři oblíbené modely Reebok a proč?

Moje možnost začíná u Aztéků, který nás přivedl vstup na americký trh a představil Roadstar Sole, který jsem navrhl v roce 1978, a také je ikonickou možností pro Classics Reebok.

Další musí být The World Ten, speciální lehká silniční závodní bota. Postaven nejprve pro Ron Hill, nejen nosil, že zlomil rekord na světě deset mil, ale také vyhrál Bostonský maraton v rekordním čase s nimi na nohou.

Zatřetí, musí to být freestyle, který se jedinečně stal ženskou sportovní botou a také poháněl Reebok, aby skončil jako sportovní značka číslo jedna.

Vaše kniha Shoemaker se konečně uvolní 1. října! Můžete nám o tom něco říct?

Moje kniha Shoemaker vám vypráví o mé historii domácnosti v rozvoji sportovní obuvi prostřednictvím úspěchů a selhání J.W. Foster i Sons Business. Od mých raných let vyrůstajících, stejně jako četné zkušenosti po celém počátečním Merkuru a Reeboku v roce 1958, až po můj odchod do důchodu v roce 1989, vás provede četnými problémy, kterým jsme čelili, stejně jako mé vlastní osobní výzvy také.

Jak jste si udržovali hektiku nad karanténou?

Kromě četných nepříjemností, které všichni prožíváme, moje žena i já jsem měl štěstí v tom, že jsem mohl strávit několik měsíců ve velmi klidné části Francie. To nám umožnilo šanci spolupracovat s mým literárním agentem a vydavatelem mé knihy Simon & Schuster se připravit na jeho vydání 1. října. Nyní jsem zpět ve Velké Británii na konci své karantény a také se připravuji na získání svazku knih pro distribuci mnoha lidem, kteří si přejí podepsanou kopii.

Obrázek přes Reebok
Máte nějaký typ pokynů pro někoho, kdo doufá, že založí svou vlastní značku tenisky?

Je náročné poskytovat vedení od časového rozdílu mezi tím, kdy se Jeff a také rozhodl opustit domácnost i dnes. Měli jsme zkušenosti s výrobou a porozuměním materiálů získávání. Nyní je technologie jiná a velmi drahá, ale předpokládám, že vlastnil značku tenisky, liší se od výroby tenisek.

Chcete -li být úspěšní, vyžadujete, abyste mohli nabídnout něco jiného. Může to být zbrusu nový materiál, což byla situace pro Aztéka s EVA. V té době byla Eva novým materiálem, který nebyl vyroben z gumy, což naznačuje, že to bylo velmi lehké. Styl je také velmi nezbytný, protože vaše bota musí vypadat atraktivní.

S tím bylo řečeno, vliv je s největší pravděpodobností mnohem důležitější než kterýkoli z výše uvedených, stejně jako to, že vám to může trvat velké množství peněz v závislosti na typu vlivu. Může to být týmové nebo soukromé sponzorství, reklama nebo být součástí nového sportovního nebo fyzické kondice podobné aerobickému jevu, které jsem zmínil dříve.

Finance v našich raných dnech byly prvkem úspěchu. Může zakoupit technologii, platit za vliv, jakož i produkci objemu fondu a počáteční náklady.

Finanční plán je nezbytný k získání financí, protože v určitém okamžiku, pokud nemáte velmi hluboké kapsy, budete vyžadovat financování. Stejně jako u většiny plánů společnosti byste však měli být připraveni ji upravit, pokud to vyjde z kurzu. Výhodou toho je, že vám umožňuje znepokojovat to, co bylo s původním plánem špatně.

Něco jiného, ​​co byste chtěli přidat?

Se spuštěním Shoemaker během pandemie si vezme šanci na podpisy knih v knihkupectvích. Podepsal jsem talíře, které budou nabídnuty, aby se držely v knize zakoupené v knihkupectví, ale jediný způsob, jak získat personalizovanou podepsanou knihu, která obsahuje další dárek, repliku 20. let 20. století od J.W. Foster i synové, je zakoupit knihu zde!

Obrázek přes Reebok

Leave a Reply

Your email address will not be published.